Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Să cumpăr sau nu un autovehicul înmatriculat pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Să cumpăr sau nu un autovehicul înmatriculat pe Bulgaria?

Bună ziua!

Doresc să achiziâionez un autovehicul înmatriculat pe Bulgaria și nu știu ce anume risc din punct de vedere legal. Proprietarul susține că actele sunt valabile până arunc mașina la fiare vechi, ITP-ul este făcut în România, deține carte, talon, totul în regulă. Însă eu sunt sceptic.... ajutați-mă, vă rog, cu un răspuns.

Vă mulțumesc.
Poti verifica daca asigurarea este valabila pe urmatorul site: [ link extern ]
Introdu doar numarul de inmatriculare in prima casuta si daca e valabila ar trebui sa iti arate un V cu verde! daca nu este valabila iti va arata cu rosu
Daca totul este in regula, ce treaba au numerele? Cu ce va deranjeaza?