Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil 2 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil 2 ani

In cazul in care sotul a avut contract de munca pe perioada determinata de 10 luni, poate sa intre in concediu pentru cresterea copilului? Daca da, de ce acte are nevoie?
In prezent este paznic, din 2010 pana in septembrie 2014 nu a avut niciun statut, nu a lucrat.
1. In acest caz nu poate beneficia de indemnizatie pentru CCC.

2. Dar dvs. nu indepliniti conditiile pentru a beneficia de indemnizatie pentru CCC?

3. Ati depus actele pentru alocatia de stat pentru copii de 200 lei lunar pana implineste copilul 2 ani?