Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA cod CAEN 6202 fara finalizarea ciclului de licenta ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA cod CAEN 6202 fara finalizarea ciclului de licenta la o facultate cu specializare in IT

Dupa cum este mentionat si in titlu as dori sa stiu daca imi pot face PFA in activitati de consultanta in tehnologia informatiei fara sa am licenta luata. Mentionez ca am terminat un liceu cu profil de matematica-informatica intensiv, am atestat in informatica si am urmat cursurile Facultatii de Matematica-Informatica de la Universitatea Bucuresti pana in anul 3 dar momentan mi-am suspendat studiile si am activat in domeniu de o perioada buna de timp.
La alegerea codului CAEN trebuie justificata calificarea in domeniu fie prin atestate profesionale (diplome - nu stiu sigur daca numai cea de liceu este suficienta pentru 6202, atestate in urma absolvirii unor cursuri etc.), fie sa se arate ca ai experienta profesionala in domeniu. Eu mi-am deschis intreprindere individuala cu 6202 fara sa am studii in IT, insa am demonstrat printr-o adeverinta emisa de angajator ca la locul de munca am desfasurat activitati de consultanta in IT.
Multumesc pentru raspuns