Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire conturi Romania- repercusiuni pe conturile ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire conturi Romania- repercusiuni pe conturile detinute in alta tara

Salut,

In cazul unei decizii de poprire pe conturile din Romania, aceasta poprire se poate aplica ulterior si pe conturile detinute la o alta banca din strainatate?

Caut raspunsuri cat mai sigure.

Multumesc
teoretic da, practic, nu.
executorul nu are competenta in afara tarii, asa ca ar trebui recunoscut titlul executoriu si in tara respectiva, apoi, nu stie nimeni unde, in ce tara si banca aveti dvs cont si in al treilea rand, e destul de scump sa faci asta existand riscul sa nu recuperezi nimic.