avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu

De la 1iulie creste salariul minim pe economie cit este si ce impact are fata de patron?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:10, 30 Iunie 2015
Salariul minim va fi de 1050 lei.

Va fi un impact asupra patronilor , intrucat va creste cuantumul sumelor platite ca impozit si contributii pentru salariile achitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat platesc pentru 2 angajati. beghean beghean Buna,am 2 angajati cu salariul minim de 1050 ron. Cat platesc la stat eu ca patron pentru angajati mei in fiecare luna. (vezi toată discuția)
Deducere pe salariu maria2003 maria2003 Buna ziua, as dori o lamurire despre deducere pe salariu. Sunt platita cu minimul pe economie. Deducerea se aplica pentru ca am un copil minor in ... (vezi toată discuția)
Care este plata totala a unui angajator catre stat pentru un angajat cu salariul minim pe economie in anul 2015? LiliaCr LiliaCr Buna seara! Sunt nelamurita in privinta cheltuielilor catre stat, suportate de un angajator pentru angajatul cu salariul minim pe economie. As dori sa stiu ... (vezi toată discuția)