avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitie pe cale electronica din SUA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitie pe cale electronica din SUA

Buna ziua, am o societate neinregistrata in scopuri de TVA, care a achizitionat din SUA -ilustratii carte- standard license 30 zile, online.Pentru acest serviciu achizitionat sunt obligata la plata TVA si declararea in D301?

Alte discuții în legătură

Reguli tva pentru achizitionare abonament platforma electronica non-ue? eduardbuta eduardbuta Buna ziua. Am o intrebare pe care sper ca ma puteti ajuta sa o lamuresc. Detin o intreprindere neplatitoare de TVA. Doresc sa achizitionez un abonament (30$) ... (vezi toată discuția)
Plata tva prin d301 firma neinregistrata ca platitoare de tva. primexpert primexpert Buna ziua. intrebarea mea este: o firma neinregistrata ca platitoare de Tva dar care are cod special de Tva, face o achizitie intracomunitara de valoare mica ... (vezi toată discuția)
Cumpărarea unui domeniu hosting popaica popaica Bună ziua, sunt srl cu activitate In It plătitor de tva si am următoarea întrebare: in cazul cumpărării unui domeniu hosting am obligația de a ... (vezi toată discuția)