Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensiile militare de stat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensiile militare de stat

Va rog sa imi spuneti daca pensionarii MAI care au fost pensionati inainte de anul 2011 vor beneficia de prevederile noii legi a pensiilor militare care se afla spre promulgare la Presedintele Romaniei.
Am lecturat legea si nu am observat vreo discriminare privind pensionarii militari dinainte sau dupa anul 2011 insa se discuta ca cei pensionati inainte de anul 2011 nu vor beneficia de recalculare asa cum prevede noua lege.
Va multumesc .

Da,m-am pensionat anticipat in luna august 2009.

Gabriela Pintea, Consilier juridic