avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lnchiriere fara contract, evacuare chirias
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lnchiriere fara contract, evacuare chirias

am o garsoniera, un chirias cu care nu am incheiat un contract, nu mi-a platit chiria pe aceasta luna, trebuia pe 1 ale lunii in curs, nu este de gasit, nu raspunde la telefon, cum sa procedez sa scap de lucrurile lui din garsoniera, eu am pus garsoniera in vanzare si am deja cumparator, va multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Chiriasul meu nu mai plateste nimic. cum scap de el? corinana corinana Indraznesc sa va prezint si cazul meu. Eu am o garsoniera inchiriata, am contract inregistrat la FISC, cu suma reala, sunt cu totul in regula. Problema e ca, ... (vezi toată discuția)
Evacuare chirias Apafoc Apafoc Buna ziua, am urmatoarea problema: Se inchiriaza cu \\\\"contract de mana\\\\" o garsoniera, nedeclarat la fisc; totul decurge ireprosabil chiriasul plateste ... (vezi toată discuția)
Chiriasi rau-platnici tammy tammy Proprietarul inchiriaza o garsoniera in iulie 2012, doar in baza unui acord verbal, emitand doar un inscris de mana din care rezulta ca a primit de la ... (vezi toată discuția)