avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Acordare vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Acordare vouchere de vacanta

Buna ziua,
Voucherele de vacanta pt 2015 se vor acorda in limita a 6 salarii minime brute la momentul acordarii sau se face media anuala (ex. ian-iun salariul minim a fost 975 lei, iul-dec 1050?
Aceasta limita include si impozitul salariatilor pentru vouchere sau este valoarea neta a voucherelor?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Indemnizatie concediu prenatal lore28 lore28 buna ziua, am si eu o intrebare. pe ultimele 6 luni am avut brutul de 975 aprilie,975 mai,975 iunie, 1050 iulie,1050 august, 1050 lei septembrie 2015. din ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere a copilului vlad_aurelian vlad_aurelian buna seara. ma numesc vlad si este pentru prima data pe un forum. daca am gresit cu ceva va rog nu ma injurati. am si eu o mica problema. sotia mea pe 24 ... (vezi toată discuția)
Lamurire calcul cass costicul costicul De ce la un venit net estimat de 7740 lei mi-au calculat o contributie la CASS de 671 lei? Poate stiti. Este vorba de un PFA. (vezi toată discuția)