Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare masina

Buna ziua!

Recent am achizitonat o masina. Contractul de vanzare-cumparare este pe numele meu, dar in certificatul de inregistrare este numele fostului proprietar. Vreau sa stiu daca asigurarea o fac pe numele meu sau pe numele din talon. Mentionez ca la primarie este inscrisa pe numele meu.
AAsigurarea se incheie pe numele dv si in 30 de zile va trebui sa o si inmatriculati pe numele dv.