Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general custodie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

custodie

Buna ziua!Cum se redacteaza un proces verbal de dare in custodie?Poate sa ma ajute cineva?Cu multumiri anticipate!

Proces Verbal de Custodie
Încheiat între:
S. C. ...., cu sediul în ............., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. J ..........., Cod unic de înregistrare: ........., reprezentat prin Dl. ........... - [calitatea],
ªi
S.C. ............cu sediul în ............. Str...........nr........bl.......sc.......ap......sector......înmatriculată la Oficiul Reg Com sub .............cod unic............... reprezentată prin .............. în calitate de PRIMITOR
Sau
Se procedează la predarea respectiv primirea în custodie a următoarelor echipamente proprietatea SC.XYZ,
Nr.
crt Denumire echipament Serie/număr Buc. Număr de inventar Valoare de inventar Starea tehnică
1.
2.
3.
1. Împreună cu echipamentele se predau următoarele documente/software
................................................................................
2. Primitorul are următoarele obligaţii :
- să asigure păstrarea şi paza echipamentelor încredinţate ca un bun proprietar
- să suporte cheltuielile de folosinţă
- să se îngrijească de conservarea bunului ca un bun proprietar
- să nu folosească bunurile în alte scopuri decât cele prevăzute în contract
- să nu înstrăineze echipamentele

3. Restituirea echipamentelor se va face la desfiinţarea serviciului pentru care a fost instalat echipamentul
Încheiat astăzi ............................................în două exemplare, câte un exemplar pentru fiecare parte.
PRIMITOR
S.C. ............. SC............................................................
DIRECTOR COMERCIAL Funcţia................................................... Semnătura..............................................