Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM

Administratorul, care este si asociat unic are dreptul sa fie si angajat cu contract individual de munca?
Legea nr.31/1990 la art. 196^1 alin. 3 prevede ca , asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societăţii cu răspundere limitată al cărui asociat unic este.

In acest caz, asociatul unic poate un c.i.m. cu societatea al carei unic asociat este.

Pe ce functie se doreste a se angaja?
Director General
El spune ca vrea CIM administrator
Este bine. Am intrebat crezand ca se doreste angajarea pe o functie care necesita expres studii superioare.
Se poate angaja ca administrator?