Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contracte individuale de munca pe perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contracte individuale de munca pe perioada nedeterminata

Bună ziua
vă rog să mă ajutați în vederea înțelegerii cadrului legislativ privitor la următoarea situație. Sunt angajată ca profesor pentru învățământ primar, titular. Pot urma simultan o normă ca lector universitar, titular sau doar ca lector asociat?
Mulțumesc!
In cazul salariatilor cumularzi nu se aplica interdictia privind durata maxima legala a timpului de munca (48 de ore pe saptamana, inclusiv orele suplimentare. )