avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contracte individuale de munca pe perioada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contracte individuale de munca pe perioada nedeterminata

Bună ziua
vă rog să mă ajutați în vederea înțelegerii cadrului legislativ privitor la următoarea situație. Sunt angajată ca profesor pentru învățământ primar, titular. Pot urma simultan o normă ca lector universitar, titular sau doar ca lector asociat?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:44, 9 August 2015
In cazul salariatilor cumularzi nu se aplica interdictia privind durata maxima legala a timpului de munca (48 de ore pe saptamana, inclusiv orele suplimentare. )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timp de lucru legal la stat cioncamihaela cioncamihaela daca lucrez la stat si nu au personal suficient pot sa mai primesc o jumatate de norma?mentionez ca am program de 7 ore (vezi toată discuția)
Cumul de functii ana cornelia ana cornelia am dreptul de a avea cumul de functii, contabil la doua unitati de invatamant avand contract de 8 ore la fiecare? (vezi toată discuția)
Cumul de functii gluten gluten Cumul de functii in aceeasi unitate , se poate ?In ce conditii? Suntem unitate bugetara . Multumesc. (vezi toată discuția)