avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie / aviz libera practica farmacie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie / aviz libera practica farmacie

ce studii sunt necesare pt obtinerea lui?..o scoala sanitara postliceala de farmacie e suficienta?...de unde pot afla mai multe?
Cel mai recent răspuns: C.A. Tamara Lenz , Avocat 21:59, 11 Iulie 2009
Puteti afla toate amanuntele de la Sanepid.Ei elibereaza autorizatiile de functionare si stiu ce acte va trebuie pentru functionarea farmaciei.
Facultatea de farmacie ..daca nu ai aceste studii, asociaza-te cu un licentiat in farmacie .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare farmacie Aleximo Aleximo salut...daca vreau sa-mi deschid o farmacie..nu sa prepar produse farmaceutice doar sa le vand , deci sa fiu intermediar..am nevoie de studii de specialitate ... (vezi toată discuția)
Farmacie iclaudia19 iclaudia19 buna ziua, as dori sa imi deschid o farmacie ...ma puteti ajuta cu cateva detalii...care sunt regulile pt ati deschide o farmacie? trebuie sa ai studii in ... (vezi toată discuția)
Echivalare studii Tuculescu Cristina Tuculescu Cristina Buna ziua, Lucrez ca asistent medical generalist din 2001 in urma absolvirii Scolii Postliceale Sanitare Fundeni- specializarea asistent medicat generalist. ... (vezi toată discuția)