Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcoolemie 1,15 si 0,90
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcoolemie 1,15 si 0,90

Buna ziua am si eu o problema ,pe data de 02 08 2015 am avut un accident cu motocicleta .La baza podului peste care urma sa trec erau amplasate vertical niste panouri de fier datorita lucrarilor ce se executau de catre cei dela drumuri si poduri,fiind noapte si nesemnalizate am intrat frontal in iele. Eu m-am ales cu o fractura de rotula si motocicleta avariata fiind dus la spital de catre o ambulanta care circula in spatele meu.Am fost testat cu etilotestul rezultand o alcoolemie de 0,65 in aerul expirat .bausem 3 beri
Dupa analizele din sange 1.15 prima proba si 0.90 a doua Nu am provocat alte avarii sau victime mentionez ca am cazierul curat fiind prima abatere.sunt divortat am doi copii minori carora le platesc pensie alimentara serviciul sar putea sa-l pierd in urma unei urmariri penale .Ce pot face?
Va foarte multumesc DOAMNE AJUTA