avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare salarială 12%
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare salarială 12%

Bună ziua, sunt bibliotecar la o instituție superioară de stat mi se majorează salarul cu 12% începând cu luna august?
Cel mai recent răspuns: NataliaK , utilizator 13:04, 17 August 2015
Incepand cu data de 1 august 2015, cuantumul brut al salariilor de baza de care beneficiaza personalul nedidactic din unitatile de invatamant preuniversitar de stat, unitatile conexe ale invatamantului preuniversitar, institutiile de invatamant superior de stat si din bibliotecile centrale universitare se majoreaza cu 12% fata de nivelul acordat pentru luna iulie 2015.
Mulțumesc de răspuns dar întrebarea mea este următoarea: fiind bibliotecar în cadrul instituției superioare sunt încadrată la personal didactic auxiliar și nu nedidactic, în cazul acesta mi se majorează salarul sau nu? La BCU se majorează salarul bibliotecarilor sau doar a personalului nedidactic care bănuiesc că este TESA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referent (tesa) in invatamantul superior are dreptul la plata diferentelor salariale in baza a legii nr. 85/2016 laviniqua laviniqua Buna ziua, O persoana incadrata ca Referent SIII (TESA) in invatamantul superior de stat in perioada 2008-2011 are dreptul la plata diferentelor salariale ... (vezi toată discuția)
Majorare salarii functionari cu 12% ContSters363781 ContSters363781 Salariile de baza se majoreaza la 1.050 lei incapand cu 01.07.2015, si tot cu 1 iulie se majoreaza salariile personalului din cadrul administratiei publice ... (vezi toată discuția)