Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare salarială 12%
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare salarială 12%

Bună ziua, sunt bibliotecar la o instituție superioară de stat mi se majorează salarul cu 12% începând cu luna august?
Incepand cu data de 1 august 2015, cuantumul brut al salariilor de baza de care beneficiaza personalul nedidactic din unitatile de invatamant preuniversitar de stat, unitatile conexe ale invatamantului preuniversitar, institutiile de invatamant superior de stat si din bibliotecile centrale universitare se majoreaza cu 12% fata de nivelul acordat pentru luna iulie 2015.
Mulțumesc de răspuns dar întrebarea mea este următoarea: fiind bibliotecar în cadrul instituției superioare sunt încadrată la personal didactic auxiliar și nu nedidactic, în cazul acesta mi se majorează salarul sau nu? La BCU se majorează salarul bibliotecarilor sau doar a personalului nedidactic care bănuiesc că este TESA.