Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Hotarare definitiva, parata in faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Hotarare definitiva, parata in faliment

Buna ziua

Am o hotarare la care parata nu a facut apel, trebuie sa o fac definitiva zilele astea, problema este ca am primit o notificare privind intrarea in faliment a paratei.A trecut termenul de inscriere la masa credala.

Pot sa mai fac ceva sa-mi recuperez banii in acest caz?
Buna ziua!
O eventuala cerere de inscriere la masa credala pe care ati formula-o va fi respinsa ca tardiva, avand in vedere ca ati depasit termenul.
Din pacate, nu mai aveti ce face pt a va recupera banii.
Iulia Blaja, Avocat
incercati sa va folositi de prevederile art 42 alin 3 din Legea nr 85/2014 care stabileste repunerea de drept in termenul de depunere a cererilor de admitere a creantelor pentru creditorii care nu au fost notificati individual, conform Codului de procedura civila.