avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu Firma IT + SRL-D
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu Firma IT + SRL-D

Buna ziua

As avea nevoie de un calcul salarial detaliat, atat pentru salariat cat si angajator. Calculatoarele existente nu ma ajuta deoarece vreau sa beneficiez de scutirile pt SRL-D si Domeniul IT .
Ma intereseasa sa deschid un SRL-D, cu 2 angajati, cod CAEN de IT (6202) si 2 angajati Analisti.

Puteti sa-mi faceti un calcul si sa-mi explicati procentajele pentru un salar BRUT de 9500 RON ?

Multumesc,
Gabriel

Alte discuții în legătură

Informatii srl-d / srl debutant danielbadea danielbadea Buna ziua, Doresc sa incep demersurile pentru infiintarea unui SRL-D (mentionez ca inteplinesc conditiile pentru deschiderea unui SRL Debutant si [b]nu[/b] ... (vezi toată discuția)
Acte studii pentru infiintare pfa cmf139 cmf139 Buna seara, Va rog daca aveti amabilitatea si timpul disponibil sa ma indrumati si pe mine, pentru ca nu am reusit sa gasesc detaliile necesare pe ... (vezi toată discuția)
Pfa cod caen 6201 virgiliuantonescu virgiliuantonescu Buna ziua! Doresc sa imi infiintez un PFA pe cod caen 6201 (si eventual cod 6202) Nu am studii superioare dar am lucrat ca Analist Programator Ajutor timp de ... (vezi toată discuția)