Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Codul rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Codul rutier

un politist de la circulatie ma opreste in trafic de exemplu pentru testare alcool are voie sa ma retina pe loc si pentru altceva decat ce este scris pe ordinul de zi cu care a fost trimis pe teren
Agentul de politie are autoritatea si competenta sa verifice respectarea dispozitiilor privitoare la circulatia autovehiculelor pe drumurile publice