Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Nelamurire cu salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Nelamurire cu salariu

Buna ziua! Am si eu o nelamurire! Sunt angajata la un cabinet medical de intreprindere si sunt interesata daca beneficiez de marirea la salar cu 25%.

De marire beneficiaza personalul din unităţile sanitare publice cu şi fără paturi, centrele de diagnostic şi tratament, centrele medicale, centrele de sănătate, centrele de sănătate multifuncţionale, unităţile specializate de urgenţă şi transport sanitar publice, inclusiv unităţile sanitare aflate în subordinea ministerelor şi instituţiilor cu reţea sanitară proprie, personalul din cabinetele medicale organizate la nivelul unităţilor penitenciare, personalul din reţeaua de medicină şcolară, asistenţă medicală comunitară, precum şi alte unităţi sanitare şi medico-sociale publice aflate în subordinea Ministerului Sănătăţii. De asemenea, de aceste majorări salariale beneficiază şi personalul din cadrul Institutului Naţional de Expertiză Medicală şi Recuperare a Capacităţii de Muncă şi a serviciilor de expertiză medicale aflate în subordinea caselor teritoriale de pensii.

Multumesc pentru raspuns!