avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... lnmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

lnmatriculare autoturism

buna ziua! detin un autoturism de prahova iar in urma cu 2 saptamani am mers pana la Ploiesti iar la un filtru de control domnii politisti au constatat ca mi-a expirat perioada de transcriere a autoturismului dupa care mi-au retinut numerele si talonul apoi acelasi politist a spus ca pot merge la Giurgiu sa o imatriculez si ca nu e nevoie sa am talonul masini pentru ca ma voi folosi de procesul verbal
dar cei de la Giurgiu au spus ca totusi am nevoie de talon si de numerele de imatriculare
dupa care am sunat la cei de la imatriculari prahova iar cei de acolo mi-au spus ca doar vechiul proprietar poate face cerere pentru a recupera talonul si numerele chiar daca eu dupa ce am efectuat identificarea la rar am fost trecut pe carte
acum problema e ca eu nu il gasesc pe fostul proprietar
si as vrea sa va intreb daca mai exista si alta varianta. multumesc!

Alte discuții în legătură

Ce pot face pentru a inmatricula legal o masina cu civ falsa, dar nefurata? SHAMMY SHAMMY Am achizitionat de curand un autoturism, punandu-mi-se la dispozitie la momentul cumpararii acte false, respectiv cartea de identitate a masinii. Talonul auto, ... (vezi toată discuția)
Neinmatriculare masina pe nume propriu dupa 30 zile Glisse Glisse Va salut. Am urmatoarea situatie, ultra-comuna in romania: am cumparat zilele trecute o masina-->vanzatorul a radiat-o fiscal --> zilele urmatoare o voi ... (vezi toată discuția)