avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ...

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ?
Cel mai recent răspuns: 86Dany86 , utilizator 20:29, 19 Ianuarie 2022
Daca proprietarul bunului mobil a facut cerere pentru radiere la SPR ,vehiculele nu mai pot fi inmatriculate
Detin cartea vehiculului si un certificat care atestă că a fost radiat la cerere , există o nouă lege in care nu se mai pot imatricula vehiculele radiate la cerere ? Multumesc frumos

ynocentta a scris:

Daca proprietarul bunului mobil a facut cerere pentru radiere la SPR ,vehiculele nu mai pot fi inmatriculate

Precizati concret despre ce radiere vorbiti
Daca va referiti la radiere auto de pe rol fiscal,vehiculul se poate reinmatricula
Daca este vorba despre radiere auto la cerere la politie,,nu se mai poate reinmatricula
Este neclar cum detineti CIV care legal ar fi trebuit predat la eliberarea certificatului de radiere

Eu asa am cumpărat autovehiculul cu civ la el am mers am facut itp la rar am facut asigurare am luat in evidentă si când am mers cu toate actele la imatriculari mi sa zis ca nu se mai poate imatricula că a fost radiat la cerere . Si atunci de ce i sa mai dat civ la masină dacă nu se mai poate imatricula ?
CIV la vehicul exista pentru ca vanzatorul din varii motive nu a predat documentul
Daca bunul mobil figureaza ca a fost radiat la cerere,este neclar cum ati putut dv sa cumparati autovehiculul ,ce documente de tranzactionare drept de proprietate auto ati incheiat avand in vedere ca la autoritatea fiscala vehiculul era radiat,respectiv nu se putea elibera certificat fiscal-obligatoriu la incheierea formalitatilor?

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto radiat la cerere Cozmi Cozmi Buna seara tuturor. As avea si eu niste neclaritati,pt ca am tot auzit variante si variante despre aceasta discutie.. deci problema mea ar fi ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autovehicul radiat MYK272est MYK272est Buna ziua! As dori sa stiu daca se poate inmatricula un autovehicul care a fost inmatriculat in romania. Acesta a fost radiat la cerere si proprietarul nu ... (vezi toată discuția)
Vanzare masina cu probleme bursasiu06 bursasiu06 Am vandut o masina acuma 1 luna , si am uitat sa scriu in certificat ca o incredintez cumparatorului + cand ma-m dus la primarie dupa certificatul fiscal cu ... (vezi toată discuția)