Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ...

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ?
Daca proprietarul bunului mobil a facut cerere pentru radiere la SPR ,vehiculele nu mai pot fi inmatriculate
Detin cartea vehiculului si un certificat care atestă că a fost radiat la cerere , există o nouă lege in care nu se mai pot imatricula vehiculele radiate la cerere ? Multumesc frumos

ynocentta a scris:

Daca proprietarul bunului mobil a facut cerere pentru radiere la SPR ,vehiculele nu mai pot fi inmatriculate

Precizati concret despre ce radiere vorbiti
Daca va referiti la radiere auto de pe rol fiscal,vehiculul se poate reinmatricula
Daca este vorba despre radiere auto la cerere la politie,,nu se mai poate reinmatricula
Este neclar cum detineti CIV care legal ar fi trebuit predat la eliberarea certificatului de radiere

Eu asa am cumpărat autovehiculul cu civ la el am mers am facut itp la rar am facut asigurare am luat in evidentă si când am mers cu toate actele la imatriculari mi sa zis ca nu se mai poate imatricula că a fost radiat la cerere . Si atunci de ce i sa mai dat civ la masină dacă nu se mai poate imatricula ?
CIV la vehicul exista pentru ca vanzatorul din varii motive nu a predat documentul
Daca bunul mobil figureaza ca a fost radiat la cerere,este neclar cum ati putut dv sa cumparati autovehiculul ,ce documente de tranzactionare drept de proprietate auto ati incheiat avand in vedere ca la autoritatea fiscala vehiculul era radiat,respectiv nu se putea elibera certificat fiscal-obligatoriu la incheierea formalitatilor?