Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ...

Autovehiculele ce au fost radiate la cerere se mai pot imatricula ?
Bună am cumpărat un autoturism radiat fiscal din 2018 am schimbat motorul am făcut rar -ul numai ca ma tot trimite de la o primărie la cealaltă ca nu vor să-mi stampileze
contractul de vinzare cumparare masina are certificat de radiere fiscal de la primăria de care a aparținut am jumătatea de talon și CI și am pe cartea mașini unde scrie radiata la cerere și stampilata într-un colt și la primăria de care aparțin eu (cumpărătorul noul proprietar) nu vor să o ia în evidenta ca contractul nu e semnat și astampilat de primăria care a radiato în 2018
86Dany86, utilizator