avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare administrator firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare administrator firma

buna ziua
va rog frumos sa mi spuneti daca in firma se schimba sediul ,sau se schimba asociatii sau administratorii sau mai intra un asociat sau administrator trebuie sa se depuna la ANAF declaratia 088 pentru tva?Mentionez ca firma este platitoare tva.multumesc mult pt.raspuns
Cel mai recent răspuns: scorus69 , utilizator 14:59, 15 Octombrie 2015
În mod normal se completează pentru emiterea unui alt certificat care trebuie să conțină adresa noului sediu.
ma refeream la declaratia 088 aceia pt.tva

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 088- introducere asociat nou vandekamp vandekamp Declaratia 088 va trebui depusa daca se introduce un nou asociat prin marire de capital social? Pe siteul ANAF scrie ca ar trebui sa depunem doar in caz de ... (vezi toată discuția)
Schimbarea sediului fifi58 fifi58 firma platitor de tva, cu cifra de afacere pe anul 2016 deja peste plafonul de 100000 euro , cu toate impozitele platite la zi intentioneaza sa schimbe sediul ... (vezi toată discuția)
Formularul 050 niko79 niko79 Buna ziua! Am un SRL care isi schimba sediul din Bucuresti in jud. Galati. Am vrut sa depun 050 si de la Galati spun ca obligatoriu trebuie depus si 088 ... (vezi toată discuția)