Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dezbatere recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dezbatere recurs

Buna ziua. Am calitatea de intimat intr-un proces civil cu o institutie a statului. Este adevarat ca in cadrul recursului, declarat de institutia respectiva trebuie sa fiu reprezentata de un avocat sau consilier juridic? Sau aceasta obligativitate conform noului cod de procedura civila, este valabila doar pentru cel care declara recurs? Multumesc anticipat.
Nu mai exista obligativitatea formularii /reprezentarii partilor in recurs de catre avocat.