Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... pot munci daca iau indemnizatie pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

pot munci daca iau indemnizatie pentru cresterea copilului?

buna ziua as dori sa stiu daca as putea munci cu toate ca iau indemnizatie de crestere a copilului?stau foarte prost cu banii si am nevoie pentru a supravietui.va multumesc
1. Pentru a beneficia de concediu crestere copil (CCC) si indemnizatia aferenta acestuia trebuie sa suspendati cel putin una din sursele de venit salarial.

2. In timpul CCC puteti sa obtineti venituri din alte surse dar numai in limita a 3.000 lei pe an calendaristic.