avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce exceptie sa invoc in camera preliminara?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce exceptie sa invoc in camera preliminara?

Am fost trimisa in judecata si incadrata ca si functionar public, desi nu sunt.procesul este in faza de camera preliminara.procurorilor nu am apucat sa le motivez de ce nu sunt functionar public. Ce exceptie sa invoc in camera preliminara?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu, se face referire la art 297 alin 1
~ Conținut șters la cerere ~
Consilier juridic la o institutie publica, personal contractual
~ Conținut șters la cerere ~

Alte discuții în legătură

Camera preliminara doru112233 doru112233 Buna dimineata,intr-un proces penal care a fost trimis in camera preliminara se poate face cerere de schimbare juridica si daca se poate trimite prin ... (vezi toată discuția)
Camera preliminara marinica71 marinica71 Sunt parte vătămate intr un dosar de furt.Am primit citația acasă care spune \"măsuri si exceptii dispuse de judecător in camera preliminara\".Ce ... (vezi toată discuția)
Rolul camerei preliminare oltul oltul in camera preliminara judecatorul poate sa dea o solutie de netrimitere in judecata?(daca fapta nu prezinta pericol social) sau care este rolul camerei ... (vezi toată discuția)