Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Inregistrare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Inregistrare auto

Buna seara, va rog sa ma ajutati cu un raspuns, mi-am cumparat o masina din Germania , nu am decat contractul de v/c , briful mare,mic si as vrea sa stiu ce acte trebuie sa prezint la primarie ,nu vreau sa pastrez masina am gasit un cumparator si imi cere fiscal pe numele meu dar eu inca nu am declarat-o la primarie , am 5 zile de cand am adus-o din afara.
Acte necesare:
-Declarație de impunere completată la secţiunile care revin contribuabilului (formular tip-model 2006 ITL 005)- 2 exemplare);
-Actul de identitate al dvs
-Carte de identitate a mijlocului de transport eliberartă de RAR
-Actul de dobândire- contractul de vânzare cumpărare tradus și legalizat
-Fișa de înmatriculare

Consultați aici:
acte necesare
[ link extern ]

formulare:
[ link extern ]