Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Emitere bon fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Emitere bon fiscal

Tin contabilitatea la o societate de prestari servicii. Serviciile 99% sunt achitate prin banca. Totusi mai am 2-10 incasari prin casa de la as.de proprietari care nu vor sa plateasca serviciile prin banca, numai cu numerar.
Intrebare:
Este obligatoriu ca firma sa achizitioneze casa de marcat (pentru a emite bon fiscal) sau se poate in continuare cu emiterea facturii si a chitantei de incasare?
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Nu trebuie sa folositi casa de marcat in cazul strict descris de dumneavoastra.