Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... MODIFICARE LEGEA 30/1990-societati comerciale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

MODIFICARE LEGEA 30/1990-societati comerciale

Stiti cumva daca a fost modificata Legea 30/1990 privind societatile comerciale?
Cunosc faptul ca a fost adoptata de Senat o modificare propusa de un senator, in sensul ca recuperatorii de creanţe, pot obţine de la datorinici maximum dublul sumei pentru care au cumpărat creanţele, fără să depăşească valoarea debitului principal.
IMicro Bucuresti, Consilier juridic
Doamne ajută să se adopte! A trecut doar de Senat, urmează Camera Deputaților, ca for decizional.

[ link extern ]
IMicro Bucuresti, Consilier juridic