Forum Discuţii juridice Executare silită avertisment de plata TopFactoring
Discuție deschisă în Executare silită

avertisment de plata TopFactoring

Mama a primit un plic de la Top Factoring,prin care o anunta ca are de platit o suma de 1074 lei pt un card de cumparaturi,numarulde zile de la data cesiunii:1229,numarul de zile de la ultima plata Top Factorin 545,in cazul de fata mama i-a spus reprezentantului ca nu are de unde sa plateasca ,neavand in momentul de fata serviciu sau vreun bun pe numele ei.Ce i se poate intampla?o pot da in judecata si daca se v-a angaja in viitor ii pot face poprire pe salariu?
incercati o conciliere cu firma ,,recuperatoare'' , in sensul de a face un grafic de plata in rate. in acest caz nu se va ajunge la executare silita si la urmarire altor bunuri in viitor.
Când a fost făcut cardul? Cănd a plătit ultima dată?
a depus in contul de la Top Factoring acum 545 de zile.cardul cred ca a fost facut acum vreo 5-6 ani
dreptul lor nu e prescris asa ca are tot interesul sa ajunga la o intelegere de plata.
dar daca de cand a facut mama cardul si pana au preluat cei de la Top Factoring au trecut mai mult de 3 ani,nu inseamna ca s-a prescris datoria ?