Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Legea comertului electronic- magazin de prezentare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Legea comertului electronic- magazin de prezentare

Buna ziua,

Sunt interesat de Legea comertului electronic si magazinele online.
Intentionez sa infiintez o intreprindere individuala (coduri CAEN: 4791; 3213; 3212; 4789; 4777) insa nu as avea nevoie de un magazin virtual. Intentionez sa fac doar un site de prezentare in care comenzile sa se faca prin email sau telefonic.
Este in regula aceasta combinatie de coduri CAEN cu modalitatea de comercializare mai sus mentionata? In acest caz este necesar a avea un spatiu comercial infiintat respectand legile in vigoare?

Multumesc si astept un raspuns cat de curand.
rbh007, utilizator