Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pensionar cu pensie de 350 lei
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pensionar cu pensie de 350 lei

In calitate de administrator al unei SRL si al unei II am fost girant , avalist pentru contracte de credit, BO etc. Acum sunt executat silit de catre executori.Mai am doar o pensie de boala de aprox. 350 lei.Din aceasta pensie mai pot fi retinute sume?

Daca ati avea 350 lei,venitul nu ar putea fi urmarit.
Daca aveti 400, pe diferenta dintre pensie si jumatate din salariu se poate infiinta poprirea de 1/2, retinerea va fi de max 6 lei, suma ce se imparte intre creditori.
Incercati sa lamuriti problema intai cu Casa de pensii.