Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie suspendare ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie suspendare ITM

Buna ziua,

Solicit o lamurire cu privire la urmatoarea situatie: o mamica se afla in concediul pentru cresterea copilul in varsta de pana 2 ani, sau, in cazul copilului cu handicap, pana la implinirea varstei de 3 ani (termenul de suspendare este pana in data de 19.12.2015);copilul are un handicap grav, si in fiecare an, i se elibereaza certficatul de handicap, pe baza caruia s-a facut si suspendarea;pentru anul 2015, are un nou certificat de handcap, care este valabil din 18.12.2015 pana in 18.12.2016.
Intrebarea mea este urmatoarea: mamica va intra in posesia certificatului peste cateva zile de la data valabilitatii acestuia (5-6 zile).Data deciziei de continuare a suspendarii va fi, sa zicem, 23.12.2015, termenul de susoendare 18.12.2015-18.12.2016, iar data depunerii revisal va fi tot 23.12.2015. Sunt respectate termenele de suspendare si depunere revisal?
Multumesc anticipat
Suspendarea c.i.m. se opereaza in REVISAL in termen de 20 de zile lucratoare de la data suspendarii.

... termenul de suspendare 18.12.2015-18.12.2016, iar data depunerii revisal va fi tot 23.12.2015. ...

Este corect. :)
vA MULTUMESC CU MARE DRAG!=D>