Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tentativa furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tentativa furt

Salut.....recunnosc am gresit.am fost prins cand incercam sa ies la casa de marcat cu bunuri sustrase in valoare de 150 lei la kaufland..a venit politia am fost dus la sectie ..toate demersurile.din cate am inteles ma incadrez la tentativa de furt .nu am atencedente nimic nici macar amenda de ratb.cel care a intocmit dosarul a zis ca nu i chiar asa grav si urmeasa sa aflu in viitor daca si ce iese din asta. VA IMPLOR spuneti mi la ce sa ma astept !!!
In stadiul in care va aflati, ati putea incerca sa va impacati cu persoana vatamata. Mai este posibil sa obtineti si o renuntare la urmarirea penala, daca procurorul va aprecia ca fapta este de o gravitate redusa si nu prezinta interes public urmarirea acesteia. Este deocamdata devreme pentru a anticipa eventualele solutii ale unei instante.
nu cred ca se pune problema de " impacare" dir magazinului doar a fotografiat produsele.m am oferit sa platesc contravaloarea...aveti idee in cat timp voi primi un plic ceva?? .va multumesc pt. raspuns
Ce va pot sugera este sa asteptati. Daca va fi sa inceapa urmarirea penala impotriva dvs., veti fi anuntat si chemat la audiere.
Au fost restituite bunurile sustrase ?
da.