Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce drepturi are un pensionar cu dosar de handicap?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce drepturi are un pensionar cu dosar de handicap?

In luna aprilie 2015, am suferit o interventie chirurgicala, fiindu-mi scos un rinichi din cauza unei tumori. Mi-am facut dosar de handicap, dar autoritatile au raspuns ca nu am nici un drept in acest sens. Ma intrebam - chiar nu am nici un drept ( si nu ma refer la o suma de bani ) Sunt pensionar
Buna dimineata! Din pacate nici tumorile neoperate nu se incadreaza intr-un grad de handicap. Dumneavoastra v-ati operat, asa ca nu va incadrati pe aceasta boala. Poate aveti alta problema medicala care sa va indreptateasca a primi un certificat de handicap.
Exclus tumori operate, se considera ca v-ati vindecat.
tarkan, utilizator