avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA plateste cas in 2016?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA plateste cas in 2016?

am realizat un venit net in suma de 1680 lei ,pentru 2016 estomez ca voi realiza 2000 de lei venit net ,ce contributie am de platit la cas ,in ce cuantum la 35% din salariu mediu brut s-au la venitul declarat /realizat ??

Alte discuții în legătură

Contributie cas pfi ElenaGrig ElenaGrig Buna ziua! Sunt medic colaborator PFI cu un venit net realizat pe anul 2015 de 3500 ron. In conditiile in care venitul lunar este sub 35% din salariul mediu ... (vezi toată discuția)
Contributie pensie pfa 2012 urmare a oug125/2011 ad2012pfa ad2012pfa Buna ziua Pentru PFA din 2010 - fara vreo alta angajare in alta parte in toata aceasta perioada - as dori sa stiu ce datorez Casei de Pensii , ca mai ... (vezi toată discuția)
Declaratie 600 pfa carmenbn carmenbn O PFA a obtinut in 2015 venituri de 780 lei/luna (medie).In acelasi timp este si salariat.Trebuie sa depuna declaratia 600? (vezi toată discuția)