avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deductibilitate TVA - masina firma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deductibilitate TVA - masina firma

Buna ziua,

Pot sa-mi deduc 100% TVA-ul aferent achizitiei unei masini daca am o societate la care sunt unic asociat si administrator, dar nu am angajati (agenti de vanzari)? Firma mea face comert online cu produse electronice, iar administratorul se ocupa de aprovizionare-vanzari.
Pot sa deduc doar 50% din TVA sau 100%?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Lamurire - deducere tva leasing krika8712 krika8712 Lucrez la o societate la care administratorul ar vrea sa preia de la o alta societate un contract de leasing - o masina pt transportul de marfa (cara ... (vezi toată discuția)
Achizitie autoturism sh din germania, fara tva, pe firma Airscape Airscape Buna ziua, Am o firma platitoare de TVA in Romania. Doresc sa achizitionez un autoturism SH din Germania, fara TVA, pe firma. Intrebarea este daca TVA-ul in ... (vezi toată discuția)
Tva achizitie auto Irina-2005 Irina-2005 Buna ziua M-ar interesa parerea dumneavoastra in privinta achizitiei unor autovehicule pt a fi utilizate de agentii de vanzari ai unei firme cu ... (vezi toată discuția)