Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Comercializare haine de firma Zara , Stradivarius , ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Comercializare haine de firma Zara , Stradivarius , Bershka etc

Am si eu o nelamurire cu acest subiect.
Vreau sa imi deschid un magazin de haine de firma Zara , Stradivarius , Bershka si am tot citit pe diverse forumuri ca ai nevoie de aprobarea lor sau diverse chestii.
Nu inteleg de ce am nevoie de aprobare din moment ce eu am cumparat acel bun si am factura pe el, de ce nu il pot comercializa mai departe in propriul magazin?

Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?
Multumesc anticipat!
Aveți voie sa vindeți, n-aveți voie sa va inscriptionati vitrina, standurile etc. cu logo-urile lor astfel incat sa se creada ca ati fi reprezentant sau ceva de genul asta. Si nu cumva sa fie fake-uri :)

Odata cumparate, produsele sunt proprietatea dvs. si puteti sa faceti ce vreti cu ele.

Multumesc frumos de raspuns. Deci nu pot face nici reclama ca le comercializez.
Efectiv imi deschid magazinul si reclama se face "oral" de catre clienti :)
Si de preturi, si de comportamentul personalului... Succes! :)
Daca sunt produse falsificate, asteptati-va sa descinda mascatii.
~ Conținut șters la cerere ~