Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daune morale - minge!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daune morale - minge!

Cer o parere autorizata colegilor de breasla:
Se pot cere (si cat?) daune morale (ca materiale n-am avut) furnizorului de internet, care azi 29.07. a.c., intre orele 13.00-17.00 a avut intrerupt serviciul, interval in care am constatat ca am primit Mingea Avocatnet (h.15.53).Consider o incalcare grava a drepturilor si o lezare care mi-a produs suferinte incomensurabile:sticktongue:
Subiectul nu este :offtopic:, pentru ca am asigurare generala full options dar nu si pentru asemenea eveniment imprevizibil si devastator.
Raspunsul nu-l voi considera o consultanta juridica, mai ales ca am cautat in jurisprudenta si n-am gasit nimic!
Sunteti foarte simpatic ..chiar atat de lezat va simtiti? sincer, m-ati amuzat ...ok ,sfatul meu este sa cereti furizorului de internet..o minge de footbool, pentru repararea prejudiciului suferit.:)
Dezumflata insa. Altminteri ar fi ...imbogatire fara justa cauza. :banned:
=D>
evident!!!

Iar daca vrei iti pot recomanda cativa avocati...

Singura problema este cu suma concreta...

Cum s-ar putea aprecia suferintele alea incomensurabile???:-/
Ba am sa cer Furnizorului de internet sa-si faca o asigurare pentru "raspundere civila Avocatnet" ca sa pot cere (si primi) daune de la asigurator(Eu nu i-o fac:strambatura: )Ramane sa stbilesc cin va face procesul-verbal:rtfm:
(Tot politia criminalo-informatica:angry: )
Mai bine incropeai o epigrama!:D
Acesta-i sfatul specialistului!
Totusi,acoperire ar exista in ideea in care afacerile ti-au fost afectate.Pana la urma,moral sau material...totul se reduce la bani.
Pentru ca ti-ai exprimat scepticismul cu privire la o rezolvare pe cale juridica,ma opresc aici.
:D

La multi ani,doamna Romascanu!:vishenka:
ContSters76710, utilizator