Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daune morale - minge!
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daune morale - minge!

Cer o parere autorizata colegilor de breasla:
Se pot cere (si cat?) daune morale (ca materiale n-am avut) furnizorului de internet, care azi 29.07. a.c., intre orele 13.00-17.00 a avut intrerupt serviciul, interval in care am constatat ca am primit Mingea Avocatnet (h.15.53).Consider o incalcare grava a drepturilor si o lezare care mi-a produs suferinte incomensurabile:sticktongue:
Subiectul nu este :offtopic:, pentru ca am asigurare generala full options dar nu si pentru asemenea eveniment imprevizibil si devastator.
Raspunsul nu-l voi considera o consultanta juridica, mai ales ca am cautat in jurisprudenta si n-am gasit nimic!
De acord, Rodica! :rofl:

Desi, vreau si eu daune morale. Am pasat-o cuiva care n-a bagat-o in seama! Biata minge! Pasa mea cea frumoasa a fost in zadar! :((

Gabriela Pintea
Io vreau să vă spun că am urmărit traseul mingii preţ de vreo patru pagini, după care am ameţit mai ceva ca după o ţuică bine fiartă.

Aşa că, dacă vreun coleg a avut amabilitatea sa-mi paseze mingea, îmi cer scuze că mi-a scăpat printre degete.

Dacă nu mi-a pasat-o nimeni pînă acum, rog pe toată lumea să nu o facă nici în continuare. Ar fi păcat să vă osteniţi să o trimiteţi unei persoane gata ameţită de traseul ei. De altfel, ar fi precum la vot: nu vei şti dacă ai făcut alegerea bună sau proastă decît după ce îţi va veni să-ţi smulgi părul din cap, iar atunci va fi mai mult decît sigur că ai ratat din nou.

:yeah:
Domnule avocat,nu vreau sa ma plang.
O data am pasat-o cuiva -si deliberat a acceptat golul,a doua oara...am scris o epigrama(ma rog,pretentie de...).
A treia oara,de se nimereste,vin cu ea pana la Cluj,nu-i mare lucru.Desi pe mine orasul acela ma ameteste...
:D
J H a scris:

n-am prea priceput...:(
tu ai intrebat: pot sa cer?
oricine poate cere orice!
mai dificil e cu primitul...Vorbeam de "ban/admin"( :ban: ) si nu de bani-pesin !

Lasand gluma, nu stiu daca Furnizorul meu e logat "incognito" pe aici, dar a recidivat: intre 20.30 si 23.15 !
Sa-i cer si ceva daune cominative? M-a lipsit de savurarea raspunsurilor pe care le-am primit intre timp de la voi:thumbup:
Nu mi-am inchipuit ca o intrebare pusa (la ciuda) in stil Radio Erevan , poate descreti fruntile incordate de lucruri serioase.Pana nu iau BANU' ,multumesc tuturor si ne-ntalnim pe Epigrame (sa nu suparam admin!):closedtopic:
nucu$, utilizator