Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Help
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Help

Buna all.
Vreau sa mi deschid o taraba in piata sau in targ si nu stiu ce ma avantajeaza mai bine un srl sau pfa sau ii
Multumesc anticipat
PS sunt nou pe forum si imi cer scuze daca am poostat gresit
Ms frumos
Ms frumos pt info.
Mai am cateva intr pt utilizatoru analore:
cu ii sau pfa pot sa activez in b sau alte orase de exemplu sa am o taraba in b una in DB si in cazul in care pfa-ul sau ii-ul este trecut pe numele meu , poate un membru de familie sa vanda in locul meu...
Ms anticipat:D
Dv. va autorizati si va inregistrati la onrc in Bucuresti cu sediul social , daca acolo doriti sa aveti sediul social, puteti mai apoi sa deschideti punte de lucru ori unde doriti in tara, aceste puncte de lucru le inregistrati la ONRC (procedura de inregistrare o gasiti pe situ-ul onrc-uli ) in cazul II-uli puteti sa aveti angajati care sa vanda in locul dv. in schimb in cazul PFA-ului activitatea de vanzare autorizata trebuie s-o desfasurati d-v, Daca doriti sa desfasurati activitatea aceasta in familie mai puteti sa luati in considerare si I.F Intreprinderea familiala Toate formele de organizare le gasiti in OUG nr. 44/2008 [ link extern ]
Am inteles.. in mare cat o sa ma coste toata treaba (inf un ii in b cu 2 pct de lucru unu in b unu in bv )?
Asta nu mai stiu:"> sa va spun exact .... as putea sa aproximez .......circa ...sa zicem 1000 de lei ...poate mai putin va sugerez sa urmariti si acest topic www.avocatnet.ro/content/for...
Analore, utilizator