Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN scoala
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN scoala

Ce cod Caen trebuie atribuit unui Grup Scolar( nivel primar, gimnazial, profesional si liceal)?
Intrati pe link-ul urmator si gasiti toate detaliile solicitate.
[ link extern ] /
:)
Pentru ce activitati ati mentionat va trebuie avizul Ministerului invatamantului si o gramada de conditii. Codurile sunt.
8510 Invatamant prescolar
8520 Invatamant primar
8531 Invatamant secundar general
8532 Invatamant secundar, tehnic sau profesional
8541 Invatamant superior non-universitar
8542 Invatamant superior universitar

Daca doriti sa faceti formare profesionala sau recreativa codurile sunt:
8551 Invatamant in dom niul sportiv si recreational
8552 Invatamant in domeniul cultural (limbi straine, muzica, teatru, dans, arte plastice, alte domenii)
8553 Scoli de conducere (pilotaj)
8559 Alte forme de invatamant n.c.a.
8560 Activitati de servicii suport pentru invatamant