Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene penru I.I.caen 4120 lucrari de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene penru I.I.caen 4120 lucrari de constructii rezidentiale si nerezidentiale

Buna ziua.
Am si eu o intrebare saumai bine spus o nelamurire.
Poate un I.I. cu domeniul de activitate in lucrari de constructii sa obtina fonduri nerambursabile din fondurile europene,si care ar fii pasi de urmat?
Unde aveti sediul?punct de lucru? In mediu rural sau urban?
sediul social este in mediul urban si vreau sa deschid unatelier de confectionat case pe structura de lemn si case pe structura metalica
Ca I.I in mediul urban nu puteti obtine fonduri europene sau guvernamentale.
Trebuie sa fiti organizat în baza Legii nr. 31/1990 privind societăţile comerciale cu modificările şi completările ulterioare si în baza Ordonanţei de Urgenţă nr. 6/2011 pentru stimularea înfiinţării şi dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii debutanti cu modificările şi completările ulterioare;
Despre programele guvernamentale puteti citi la urmatoarea adresa:
[ link extern ] /