Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de comodat

Un contract de comodat,cu uz rezidential este obligatorie inscrierea la administratia financiara .Poate fi contestat ?Eu pe net am citit ,ca un asemenea contract incheiat intre doua persoane fizice ,nu este obligatorie inregistrarea.Poate fi contestat de un judecator daca nu este inregistrat?
Nu trebuie înregistrat la Administrația Fiannciară.
Contractul de comodat dă în folosință un spațiu / bun cu titlu de gratuit.
Contractul de comodat nu este facut in Romania,dar va fi prezentat intr-un proces de divort in Romania.Ceea ce as dori sa stiu ce trebuie facut pentru a nu fi contestata veridicitatea acestui contract?:help:
krystyna007, utilizator