Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grupa a II-a de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grupa a II-a de munca

Am lucrat 10 ani la IFA Viscoza Lupeni, si am plecat de la aceasta unitate in 1989. In 1990 apare HG559/1990 si Ordinul MIChP 969/1990 care stabileste ca perioada lucrata la Viscoza Lupeni, se incadrează în grupa a II-a de munca. Nu am cunoscut acest lucru, abia acum am auzit si fiind in prag de pensionare, mi ar prinde bine ca sa fie mentionata grupa a II-a de munca,fiind vorba de 10 ani. Cum pot obtine acest lucru_? deoarece am cautat peste tot arhiva IFA Viscoza Lupeni si nimeni u stie unde este. Ce ma sfatuiti_?
Incercati la:
Direcţia Judeţeană Hunedoara a Arhivelor Naţionale
Adresa: Str. Aurel Vlaicu nr. 2, Deva, cod 330005, jud. Hunedoara
Telefon: 0254/213875, 0254/214347
E-mail: hunedoara@arhivelenationale.ro
Program Sala de studiu: Luni-Joi: 8.30-15.30
E-mail Sala de studiu: salastudiu.hunedoara@arhivelenationale.ro
Program Relaţii cu publicul: Luni-Miercuri, Vineri: 8.30-16.30, Joi: 8.30-18.30
Audienţe şef serviciu: Marţi, Joi: 12.00-14.00
Multumesc mult pentru raspuns
katherina55, utilizator
DACA NU EXISTA ARHIVA, CUM POT REZOLVA PROBLEMA? SE POATE ACTIONA IN JUDECATA PENTRU RECONSTITUIREA CARTII DE MUNCA?
Se poate promova o actiune in instanta pentru reconstituirea vechimii in munca.

Ati intrebat la Direcţia Judeţeană Hunedoara a Arhivelor Naţionale ?
Da, am facut cerere, acum astept raspunsul lor.