Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... iesirea din tara cu minori
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

iesirea din tara cu minori

buna seara! as dori sa stiu daca pot iesi din tara cu cei 2 copii minori in urmatoarele conditii: - fiecare copil are pasaport propriu; -am declaratia sotului facuta la notar. problema este ca in declaratie se specifica faptul ca vom calatori cu avionul si datorita problemelor economice, vrem sa calatorim cu autocarul. mentionez ca in declaratie se specifica ruta, care va fi aceeasi. VOI AVEA PROBLEME LA VAMA? Va multumesc anticipat!
Daca intalniti vreun vames scrupulos va poate intoarce din drum. Ar trebui sa discutati cu sotul si sa va dea alta procura in care eventual sa nu precizeze cu ce mijloc de locomotie va veti deplasa!
B-)
de ce sa intampinati greutati , mai bine cum a zis si Mihai... faceti o alta procura.
Decat sa aveti probleme, mai bine ori calatoriti cu avionul, ori vorbiti cu sotul si faceti alta procura.:sorry:
D-soara Rodica , nu sunteti atenta deloc! Doamna a spus foarte clar ca nu are posibilitatile materiale necesare unor calatorii cu avionul! Schimbarea procurii imi pare singura solutie fiindca tare mi-e teama ca se intampla neprevazutul!B-)ca vamesii au mintea odihnita si oricum vor citi cu atentie procura fiind vorba de 2 minori!
Data post: Sambata, 1 August 2009, 23:09
Subiect: RE: iesirea din tara cu minori

Decat sa aveti probleme, mai bine ori calatoriti cu avionul, ori vorbiti cu sotul si faceti alta procura.

Ce se intampla cu dvs. de nu sunteti atenta, domnisoara Rodica?:)):rolleyes: