Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratie sediu PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratie sediu PFA

buna seara. ce declaratie se depune si unde pentru sediu fiscal al unui pfa
multumesc
"Persoanele fizice care din 31 decembrie 2015 au in proprietate cladiri NEREZIDETIALE (fara calitate de locuinta n.r.) sau cladiri cu DESTINATIE MIXTA (locuinte in care functioneaza si sedii de firme, de exemplu -n.r.) au obligatia sa depuna o declaratie, pana la data de 31 martie 2016, conform Modelului 2016 - ITL aprobat prin ordinul comun MFP/MDRAP nr.4087/2069 din 22 decembrie 2015 publicat in MO nr.972/29.12.2015.
[ link extern ]
In cazul in care am avut PFA, fara activitate la sediu, am depus cererea de radiere pe 30 decembrie 2015, in data de 31 decembrie 2015 a fost data rezolutia de radiere, am depus actele legate de radiere in 11 ianuarie, mai trebuie sa depun aceasta declaratie?
Va multumesc