Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Carti proprii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Carti proprii

Buna ziua,
Sunt autor de culegeri de matematica pe care le tiparesc cu ISBN prin edituri recunoscute si imi platesc singur toate cheltuielile de publicare. Cum as putea sa-mi vand cartile legal? Trebuie sa declar la primarie (financiar) ca o sa realizez venit, chiar daca eu intentionez macar sa-mi scot cheltuielile facute cu publicarea acestor carti?
Buna ziua,
Chiar nimeni nu-mi poate raspunde la intrebarea pusa? E atat de complicat, oare? Va rog respectuos, totusi, sa ma lamuriti cum ar trebui sa procedez sa fiu in legalitate cu vanzarea acestor carti proprii.
Chiar nu pot primi raspuns la o intrebare???