avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dubla impunere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dubla impunere

Daca un rezident in Canada care are cetatenia Română si Canadiana vinde un imobil in Romania si plateste impozit pe această vânzare in Romania va plati impozit pe aceasta tranzactie si in Canada?Mentionez că suma provenita din vânzare urmeaza sa fie transferată prin banca

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament si transfer bani in afara tarii cristianmad cristianmad Buna ziua, Sunt rezident canadian si as dori sa vand apartamentul in care am locuit la Cluj-Napoca. Proprietar al apartamentului este mama mea, cetatean ... (vezi toată discuția)
Impozit pe pensia primita din canada DanPol DanPol Sint cetatean roman si canadian, am lucrat peste 20 de ani in Canada si m-am pensionat recent. Acum vreau sa ma reintorc in Romania si sa traiesc din pensia ... (vezi toată discuția)
Impozit pe pensia primita din canada DanPol DanPol Sint cetatean roman si canadian, am lucrat peste 20 de ani in Canada si m-am pensionat recent. Acum vreau sa ma reintorc in Romania si sa traiesc din pensia ... (vezi toată discuția)